saglıklı saçlar için altın kurallar

Saglıklı saçlar için altın kurallar...Soru

http://www.kadinella.com/wp-content/uploads/2-etkileyici-ve-saglikli-saclar.jpg

{} Yiyeceğiniz her yemek karnınızı doyurduğu kadar saçlarınızı da doyurur hanımlar. Bu yüzden yediğiniz her şeyin sağlıklı olmasına önem vermelisiniz. Tabi sağlıklı saçlar istiyorsanız.

{} Saç boyaları, jöleler, açıcılar saçlara zarar veren kimyasal maddelerdir. Ama bunları hangimiz kullanmıyoruz ki. Hepsini dikkatli bir şekilde kullandığımız zaman daha az zararını görürüz. Mesela iyi bir kuaföre de kaliteli ürünlerle saçımızı boyatırsak normalden daha az zarar görür, yada jöle sürülen bir saçı aynı gün yıkarsak.

{} Islak saç her zaman zarar görür toplanmaz, kırılır. Bunun için ya havluyla nazikçe, yada düşük ayarlı kurutma makinesi ile kurutun.

{} Sımsıkı toplanmış atkuyrukları, başı uyuşturan topuzlar her zaman saç köklerine zarar verir. Saç toplama şekilleri her zaman saç sağlığı için önem taşır.

{} Saçları hırçın bir şekilde taramak yada fırçalamak saçların yıpranmasına ve matlaşmasına sebep olur.

{} Saçları her gün yıkamak daha doğrusu yıkamak olmasa bile şampuan kimyasalıyla her gün bulaştırmak saçlara matlık verir, döker ve çabuk yağlanmasını sağlar.

{} Hanımlar son kural ise diyet yaparken ne yediğinize çok dikkat edin. Çünkü kendinizden her kestiğiniz şey saçlarınızdan kesmeniz demektir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !